Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Piątek, 15.02.2019

Aktualności

Każde pokolenie chce zmienić świat

Urocze i jak zwykle aktywne seniorki z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z po raz kolejny spotkały się z grupą zaprzyjaźnionych dzieci z klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 2. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w niewielkiej sali klubowej przy ul. Grunwaldzkiej 24. Tym razem królowały igły i nici. Pod troskliwym okiem Danuty Godszling i Barbary Piaseckiej z sekcji rękodzieła najmłodsi zdobywali umiejętność wyszywania krzyżykiem i łańcuszkiem.

Dofinansowanie do projektu:„Ja, senior Europejczyk"

Seniorzy dostaną około 50 tysięcy złotych. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności w obszarze edukacji seniorów w Ustce i ich integracja społeczna.

Europa łączy pokolenia

Wieczorem „norweskim” słuchacze Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i młodzież z Zespołu Szkół Technicznych zainaugurowali cykl wspólnych spotkań poświęconych kulturze krajów europejskich. Celem partnerskiego projektu jest zwiększenie wiedzy seniorów o krajach europejskich, w tym państwach wspierających rozwój uniwersytetu w ramach projektu „Być seniorem” - Norwegii, Lichtensteinu i Islandii. Chodzi też o nawiązanie międzypokoleniowej współpracy między kolejną grupą młodych ustczan a studiującymi seniorami.

Kolędy w rytmie jazzu, bluesa i reagge

Ten wieczór w wypełnionym do ostatniego miejsca usteckim kinie „Delfin” upłynął na wspólnym kolędowaniu trzech pokoleń. W świątecznej atmosferze, pełnej ciepła i wzajemnej życzliwości wystąpił z programem kolędowym zespół Lew Life’m z Mete’o, grupa uprawiająca tzw. nurt muzyki chrześcijańskiej.

Projekt "Być Seniorem"

Projekt “Być seniorem” zakłada rozwój instytucjonalny i merytoryczny organizacji dzięki wsparciu funduszy norweskich.

Studenci rozpoczęli naukę

Trzeciego października w auli usteckiego Liceum Ogólnokształcącego zabrzmiał Gaudeamus. Ponad 140 słuchaczy rozpoczęło trzeci rok akademicki Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny "Europa równych szans" wygłosiła prof.Magdalena Środa, filozofka, etyczka, była minister d/s równego statusu kobiet i mężczyzn, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

Frąckowiak zaśpiewała dla seniorów

Występ znanej wokalistki Haliny Frąckowiak uświetnił Międzynarodowy Dzień Osób Starszych już po raz trzeci organizowany przez Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Sala usteckiego kina „Delfin”, gdzie zorganizowano koncert, pękała w szwach. Występ gwiazdy poprzedził koncert słupskiego chóru „Fantazja”. Frąckowiak, choć trochę się spóźniła, po raz kolejny uwodniła, że wciąż jest w doskonałej formie. Publiczność miała okazję na żywo wysłuchać największych przebojów tej znanej artystki.
Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.