Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Piątek, 15.02.2019

ZAPROSZENIE NA KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB STARSZYCH

1 października 2010r ( piątek) godz.19.00 Kino "Delfin".

Szanowni Państwo ! Od kilku lat z ogromnym powodzeniem Borys Somerschaf wprowadza nas we wspaniały świat romansów rosyjskich, które zawsze niezwykle ciepło i wręcz entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Wynika to nie tylko z odpowiedniego doboru repertuaru , ale przede wszystkim z wyjątkowej interpretacji utworów przez artystę, interpretacji pełnej wzruszeń i różnorodnych nastrojów. Borys Somerschaf - Rosjanin z urodzenia - jak rzadko kto, czuje ducha tego nieco nostalgicznego w nastroju gatunku pieśni. W wykonywanym przez niego repertuarze znajdują się romanse powstałe w połowie XIX wieku i w okresie międzywojennym. Wiele z nich - jak choćby “Dwie gitary”, “Jamszczik, nie popędzaj koni”, “Mileńkij ty moj” czy “Uchyl furtkę, miła”- jest dobrze znana publiczności, co dodatkowo pobudza ją do żywego współudziału w ich wykonaniu. Podczas swoich występów Borys Somerschaf znakomicie panuje nad publicznością, umiejętnie tonując bądź podsycając nastrój. Kilkoma porywającymi taktami potrafi wyzwolić aktywność słuchaczy, by już za chwilę skłonić ją do słuchania w pełnym skupieniu i zadumie. Wszystko to sprawia, że każde spotkanie z romansami rosyjskimi pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne.

Podczas koncertów słuchacze mogą więc liczyć na romantyczne przeżycia ze szczyptą nostalgii za minioną epoką wielkich uczuć i nieukojonej tęsknoty, nie wspominając o wysokim poziomie artystycznym. Borys Somerschaf występuje z towarzyszeniem zespołu składającego się z doświadczonych muzyków - instrumentalistów:

Gitara-Jakub Niedoborek
Skrzypce-Sergij Fendak
Akordeon-Paweł Sójka
Kontrabas-Włodek Wargocki

Borys Somerschaf wielokrotnie uświetniał swoim śpiewem ważne wydarzenia o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. M. in.: XIX Forum Ekonomiczne w Krynicy, Gala wręczenia Nagród Dziennikarskich PIK 12 (TVP Łódź), XIV Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Promocja książki Agaty Tuszyńskiej pt. „Wiśniowska” i wiele innych W listopadzie 2005 r. została wydana płyta pt. ”Śnił mi się sad...” z najpiękniejszymi romansami rosyjskimi wykonywanymi przez artystę podczas koncertów. Temu wydarzeniu towarzyszyły koncerty promocyjne w sali Filharmonii Lubelskiej, w których udział wzięła również znakomita polska aktorka Beata Tyszkiewicz, czytając fragmenty prozy i poezji rosyjskiej XIX i XX ww. Koncertów tych wysłuchało około 1.600 słuchaczy, nagradzając artystów długimi owacjami na stojąco. W marcu 2010 r. B. Somerschaf wydał kolejną płytę pt. „Powiedz, czemu”. Na koncertach ją promujących w Filharmoniach Lubelskiej i Pomorskiej było łącznie ponad 1500 melomanów. Krążek zdobył bardzo wysoką ocenę środowisk opiniotwórczych, m. in. w „POLITYCE”:

http://www.polityka.pl/kultura/muzyka/1504268,1,recenzja-plyty-borys-somerschaf-powiedz-czemu.read

Naszym celem jest zwrócenie uwagi Państwa na twórczość tego wspaniałego artysty. Artysty o niezwykłych możliwościach, który podczas spotkania z publicznością przekazuje niezwykle pozytywny ładunek emocjonalny. www.somerschaf.com


borysplakat
Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.