Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Piątek, 15.02.2019

Warsztaty śmiechu

"Poważne warsztaty ze śmiechu i szczęścia", to zajęcia łączące wykłady z psychologii pozytywnej z praktycznym treningiem śmiechu.

Celem warsztatów jest zapoznanie słuchaczy z podstawowymi zagadnieniami psychologii, odniesieniem ich do własnego życia, i wykorzystania do pozytywnego przeformułowania doświadczeń. Prowadzą do wypracowania w sobie dystansu do codziennych trudności, nazywania swoich potrzeb i wartości, umiejętności wczucia się w sytuacje innych, a co za tym idzie asertywność.


Część praktyczna "warsztaty śmiechu"  to zestaw prostych ćwiczeń, z których każde kończy się śmiechem - 
czasem delikatnym,  częściej gromkim, płynącym głęboko z przepony. Podstawowy cel tej części zajęć łatwo
 odgadnąć: dobra zabawa, dobra zabawa i jeszcze raz dobra zabawa, są jednak i cele dodatkowe, integracja grupy, wzbudzenie twórczej atmosfery, stała poprawa samopoczucia, i coś czego nie można przecenić. Zdrowie, śmiech jest rodzajem wysiłku fizycznego, i przynosi wszystkie pozytywne konsekwencje rekreacyjnie uprawianego sportu a ponadto: redukuje stres, działa przeciwbólowo i wzmaga działanie 
układu odpornościowego. Warsztaty poprowadził psycholog z Gdańska Jacek Golański.

Zajęcia odbywały się w sali warsztatowej Domu Kultury w Ustce. W 25-cio godzinnym cyklu  uczestniczyło 20 słuchaczy usteckiego UTW. II etap warsztatów dla kolejnej grupy słuchaczy zaplanowano na II połowę kwietnia 2013 r

   Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

                                                                        

pb272255 pb272239
Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.