Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Niedziela, 17.02.2019

Spotkanie z opowiadaczami

"Hej, ludzie posłuchajcie historii, co was rozśmieszy, a może zaboli. Opowieści o bluesie, o tym co zdarzyło tu się - w "delcie" rzeki Wisły."
Grupa Studnia O to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy, działające od 1997 roku. Źródłem opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Działalność nie jest jednak próbą rekonstrukcji dawnych praktyk opowiadania czy wiernym odtwarzaniem tradycyjnych narracji. Artyści traktują sztukę opowiadania jako indywidualną twórczość artystyczną, inspirowaną tradycją, lecz wpisującą się w kontekst współczesności. Praktyka opowiadania historii łączona jest z rozległą działalnością animacyjną i edukacyjną. Studnia O prowadzi także wiele projektów badawczych nad tradycją opowiadania w różnych kręgach kulturowych. Projekt Opowieści Bluesowe prezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania "Studnia Opowieści" (Warszawa, Stara Prochoffnia, 14-18 listopada 2007) i festiwalu Autorska Tvorba Na Blizko - Czechy, Praga, 15-18 luty 2008), na Festiwalu Frog w Gdyni i Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku (lato 2008) .To opowieść muzyczna ilustrowana utworami inspirowanymi repertuarem klasyków bluesa. Historia Bolka "Bolo" Adamczyka z ulicy Fabrycznej, który wyrusza tajemniczą autostradą w poszukiwaniu bluesa. Wystąpili : Jarek Kaczmarek - opowiadacz, gitarzysta, autor opowiadań, muzyki i tekstów piosenek, Gwidon Cybulski - multiinstrumentalista (gitara, balafon, ngoni, djembe, harmonijka ustna, didjeridoo), wokalista, kompozytor. Lider zespołu Gadająca Tykwa. Spotkanie z Opowadaczami było inauguracją tegorocznych cotygodniowych spotkań czwartkowych słuchaczy Usteckiego UTW.

Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.