Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Niedziela, 17.02.2019

Obywatelskie Święto Babci i Dziadka

Z inicjatywy Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- Żyj kolorowo, który zaprosił do wspólnego świętowania zaprzyjaźnione organizacje seniorskie, po raz pierwszy osoby starsze tak licznie zebrały się usteckim kinie „Delfin”.
W wypełnionej po brzegi sali kinowej zasiedli obok siebie słuchacze Usteckiego i Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emeryci ze Związku Rencistów i Emerytów Oddział w Ustce, usteccy kombatanci oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Duninowa, Zaleskich, Wodnicy i Możdżanowa. Życzenia zebranym z okazji Dnia Babci i Dziadka złożyli : Burmistrz Ustki Jan Olech i Wójt Gminy Ustka Anna Sobczuk - Jodłowska. Prezentem dla seniorów był występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ustce oraz specjalnie przygotowany dla nich seans filmowy. Tego dnia radość i uśmiech na twarzach seniorów przeplatały się ze skrzętnie ukrywanymi łzami wzruszenia.

Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.