Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Niedziela, 17.02.2019

Kolejny dobry uczynek naszych słuchaczy

Spektaklem teatralnym "Bajki o gwiazdach czyli wielka kariera" w reżyserii Urszuli Szydlik-Zielonki ze słupskiego Teatru Władca Lalek zakończył się projekt "Jacek i Agatka" Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Żyj kolorowo.
Uroczysta premiera odbyła się w Domu Kultury. Na widowni zasiedli uczniowie usteckich szkół podstawowych oraz przyjaciele seniorów. To dla nich słuchacze UUTW przygotowali przedstawienie. Był to ich wkład w obchody Dnia Dobrych Uczynków. Warsztaty trwały do października ubiegłego roku do kwietnia br. Próbom na deskach seniorzy poświęcili ponad 50 godzin. Przedstawienie, będące satyrą dzisiejszych czasów, pełne ciepła ,humoru i festiwalowej muzyki sprawiło, że trzy pokolenia ustczan bawiły się doskonale. W przedstawieniu wystąpiły: Zofia Pietrzyk, Jolanta Kostka, Danuta Pender, Irena Laniecka, Teresa Wojtanowska, Danuta Kmiecik, Stefania Delicka, Halina Kryszczyńska, Liliana Olf, Hanna Bruzgo-Świerczewska i Teresa Romańczuk. Na zakończenie, w podziękowaniu za przedstawienie, wystąpiły dzieci z chóru "Marinutki" pod kierunkiem siostry Maksymiliany z Parafii pw.Gwiazdy Morza. Kwiaty aktorkom wręczyli wicestarosta słupski Andrzej Bury i burmistrz Ustki Jan Olech. Spektakl realizowany był w ramach Programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Autorką i koordynatorem projektu jest Barbara Paszkiewicz, prezes UUTW.

Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.