Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
KRS 0000263404, nr konta bankowego: 44 9315 0004 0000 2479 2000 0010
Piątek, 15.02.2019

Aktualne informacje

Szósty wyjazd Latającego UTW -  Odwiedziny w Wodnicy

Po raz kolejny seniorzy i wolontariusze wyjechali ze swoim programem do innej miejscowości. Goszcząc w Wodnicy zaprezentowali występ kabaretu „Cicho-sza…”, poczęstowali pyszną zupą i ciastem przygotowanym przez sekcję kucharską. Można było również wysłuchać wykładu oraz obejrzeć prace sekcji rękodzieła.
 

1 2 3 4
5 6 7 8

Piąty wyjazd Latającego Uniwersytu -  Spotkanie w Starkowie

Jak co tydzień grupa 20 seniorów i wolontariuszy w ramach realizowanego projektu odwiedziła kolejną miejscowość. Po wykładzie i programie artystycznym  przybyli mieszkańcy Starkowa  zostali poczęstowani posiłkiem przygotowanym przez sekcję kucharską. Można też było obejrzeć prace sekcji rękodzielnictwa.
 

9 10 11 12
13 14 15 16
Czwarty wyjazd Latającego Uniwersytetu - Odwiedziny Zaleskich

Grupa 20 seniorów i wolontariuszy w ramach realizowanego projektu odwiedziła mieszkańców Zaleskich. Po wykładzie i programie artystycznym wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani posiłkiem przygotowanym przez sekcję kucharską.
 

17 18 19 20
21 22 23 24

 

Trzeci wyjazd Latającego Uniwersytetu  -Spotkanie w Gąbinie

 


Jak co tydzień seniorzy i wolontariusze wyjechali na spotkanie z mieszkańcami kolejnej miejscowości. Tym razem w Gąbinie towarzyszyłą nam duża grupa przybyłych dzieci z którymi bawiły się wolontariuszki podczas prowadzonego wykładu dla dorosłych. Po przedstawieniu kabaretu " Cicho...sza" był czas na poczęstunek i obejrzenie wystawy sekcji rękodzielnictwa.
 

25 26 27 28
29 30 31 32


Drugi wyjazd Latającego Uniwersytetu -  Odwiedziny Obiazdy

Grupa 20 seniorów i wolontariuszy w ramach realizowanego projektu odwiedziła mieszkańców Obiazdy. Po wykładzie i progarmie artystycznym wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani posiłkiem przygotowanym przez sekcję kucharską.
 

33 34 35 36
37 38    


Wyjazdowe spotkania Latającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- Kolorowy autobus Latającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedza kolejne świetlice wiejskie Gminy Ustka. 
 

W każdy czwartek  grupa 20 seniorów- wolontariuszy z Usteckiego UTW przygotowuje spotkanie mieszkańcom wsi edukacyjno – kulturalne dla seniorów oraz dzieci. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 16.00 krótkim wykładem z prawa spadkowego lub promocji zdrowia. Wykłady prowadzią :  Notariusz z Ustki Paweł Dworczyński oraz prof.  Natalia Kurhaluk z Akademii Pomorskiej Słupsku. Można się dowiedzieć m.in jak napisać testament, w jakiej formie można darować innym nasz majątek, jak zdrowo się odżywiać, jak unikać chorób itp.                                              

W części artystycznej spotkania występuje grupa kabaretowa „Cicho..sza” Usteckiego UTW pod kierunkiem Grzegorza Gurłacza. Seniorzy prezentują program kabaretowy z tekstami z okresu międzywojennego. Program zajał I miejsce podczas tegorocznych Juwenalii III Wieku z Warszawie. W tym samych charakterze okresu międzywojennego utrzymany jest program przygotowany przez grupę wokalną Usteckiego UTW pod kierunkiem Anny Chodyny. Seniorki z sekcji rękodzielniczej pracujące pod kierunkiem Władysławy Graniak prezentują jak można ręcznie przygotować własne bombki choinkowe.

W osobnym pomieszczeniu dzieci pod kierunkiem animatora Barbary Dudek  i słuchaczek z sekcji rękodzielniczej Usteckiego UTW    zdobywają umiejętność wykonywania ozdób choinkowych oraz wspólnie spędzają czas na grach i zabawach.

Wolontariuszki z sekcji rękodzieła przygotowują dla wszystkich ciepły poczęstunek i pyszne domowe ciasto.

Spotkaniu towarzyszy wystawa prac malarskich, ceramicznych i rękodzielniczych Usteckiego UTW.

Można obejrzeć „cudeńka”, które powstają na Usteckim UTW podczas warsztatów twórczych.

Spotkanie kończy się ok. godz.18.30.

Pierwszym odwiedzonym w ramach projektu miejscem była Przewłoka.

W roku 2013 projekt zakłada 10 kolejnych wyjazdów.
 

 

39 40 41 42
43 44 45 46

 


Strona powstała przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2011 oraz budżetu Gminy Miasto Ustka.